ФК „ Спортист – Падеш „ 1 – 1 ФК „ Малеш – Микрево „

13 септември 2021 | 10:12
0 коментара

ФК „ Спортист – Падеш „ 1 – 1 ФК „ Малеш – Микрево „ 12.09.2021 г. Във футболен празник в село Падеш се превърна дебюта на ФК „ Спортист – Падеш „ в „ А „ ОФГ срещу силния отбор на ФК „ Малеш - Микрево „ заявил претенции през следващия сезон да играе в Югозападна „ В „ група .

Преди започването на футболната среща под бурните аплодисменти на публиката и състезателите от ФК „Малеш – Микрево „ /респект/ , футболистите на ФК „ Спортист – Падеш „ излязоха на футболния терен със знамето на Република България и клубното си знаме носейки спечелената от тях шампионска купа от миналия сезон.

През първото полувреме срещата премина при леко игрово предимство на гостите от Микрево , които след грешка в защитата на домакините успяха да отбележат красив гол за 0 : 1. За съжалени нападателите на Спортист Падеш не успяха да отправят нито един точен удар във вратата на противника .

На почивката между двете полувремена, бяха направени корекции в играта ФК „ Спортист - Падеш „ и отборът заигра по-нападателно, така се стигна до 47- минута на мача при която след триходова комбинация между Кристиян Атанасов и включилия се от дълбочина централен защитник Антони Андонов, атаката завърши с гол на Силвио Боздански за 1 : 1 .

През тази част на играта момчетата от Падеш показаха изключително мъжество, характер и себераздаване, взаимно се подкрепяха и допълваха на футболния терен , все качества показващи ,че са ОТБОР.

С много силни изяви на вратата беше новия вратар на „ аржентинците „ Станислав Карадалиев , също така дебют за ФК „ Спортист – Падеш „ направиха Тихомир Костурков , Любомир Цолев , Кристиян Атанасов и Костадин Христов всички те се представиха на високо равнище.

Респект към гостите от ФК „ Малеш – Микрево „ за коректната и джентълменска игра с пожелание за бъдещи успехи. Срещата се ръководише от съдийската тройка водена от Драган Стойков и дежурния делегат Георги Кордев.

ФК „ Спортист – Падеш „ 1 – 1 ФК „ Малеш – Микрево „ снимка 1